Tanie pokoje gościnne
Gdańsk Centrum

SOPOT

Sopot to jedno z najbardziej znanych nadmorskich miast w Polsce, zaliczane do Trójmiasta. Co roku odwiedza go średnio 2 miliony turystów, a każdy z nich zawsze znajduje coś dla siebie. Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że tylko Gdańsk i Gdynia mają wiele do zaoferowania, byłeś w błędzie! Na każdego, kto zawita do Sopotu, czeka wiele atrakcji. Zadowoleni będą zarówno zwolennicy aktywnego zwiedzania, jak i błogiego leniuchowania na plaży.

Hotel

Grand Hotel - Sopot

Noclegi w Sopocie

Sopot jest bardzo popularny, chętnie odwiedzany przez wiele turystów, ale jego powierzchnia jest ograniczona. Z tego względu w sezonie nie jest łatwo znaleźć noclegi w Sopocie. Z tego powodu wiele osób nocuje gdzieś w okolicy.

W Sopocie znaleźć można kwatery prywatne oraz apartamenty przygotowane specjalnie z myślą o turystach, którzy przez cały rok mogę je wynająć. Bogata jest też baza hotelowa. Sopot jest chętnie odwiedzany również poza sezonem wakacyjnym, łatwiej wtedy zarezerwować nocleg w atrakcyjnej cenie. 

Molo i jego okolice

Tylko w 2020 roku zanotowano ponad 900 tysięcy wejść na sopockie molo, które jest najdłuższe nie tylko nad samym Morzem Bałtyckim, ale i w Europie! Ta liczba mówi sama za siebie. Drewniany pomost, którego część spacerowa wynosi 511,5 m od lat stanowi symbol kurortu. Oświetlony pięknymi, białymi latarniami budzi podziw w turystach. Za dnia rozpościera się stąd piękny widok na dolną część miasta: Skwer Kuracyjny (który jest częścią molo), latarnię morską i pięciogwiazdkowy hotel Sofitel Grand Sopot otwarty w 1927 roku (warto dodać, że nocowały tu takie osobistości, jak Marlena Dietrich, czy Fidel Castro!). Jeśli więc spędzasz czas na plaży, w drodze powrotnej koniecznie odwiedź sopockie molo. To jeden z tych obiektów, który po prostu trzeba „odhaczyć” na swojej liście.

Plaża w Sopocie

Ludzie jeżdżą nad morze w różnym celu – aby zaczerpnąć trochę słońca, zwiedzić wybrzeże na rowerach, czy na własne oczy ujrzeć słynne zabytki. Jedno jest pewne. Niezależnie od celu podróży przynajmniej jeden dzień powinno poświęcić się na całkowity relaks na piasku. Gdy zejdziesz z mola, znajdziesz się na jednej z najpiękniejszych plaż w naszym kraju. Jest szeroka, a połyskujący, prawie biały piasek niezwykle czysty. Jeśli nie należysz do grupy osób całymi dniami leżących „plackiem” na słońcu, znajdziesz tu sporo punktów oferujących sporty wodne. Latem na plaży przy molo organizowane jest również kino plenerowe. Za wydmami znajduje się promenada, wprost idealna na popołudniowy spacer. Tam natrafisz również na sporo lokali gastronomicznych.

Monciak od innej strony

Ulica Monte Cassino na stałe wpisała się w historię Sopotu. Potocznie zwana Monciakiem stanowi główny deptak miasta. To właśnie tutaj w sezonie letnim gromadzi się najwięcej ludzi. Nic dziwnego, bogata oferta sklepów, restauracji, pubów i budek z pamiątkami przyciąga tłumy. Idąc Monciakiem od strony plaży, skrupulatnie rozglądaj się na boki. Otaczające cię zabudowania pochodzą nawet z XIX wieku! Wielu turystów poprzestaje na głównej alei, podczas gdy prawdziwe skarby skrywają boczne uliczki. Zachęcamy, abyś nieco zboczył z trasy i wstąpił do kameralnych kawiarni i winiarni.

Pijalnia wód solankowych

Pod adresem Plac Zdrojowy 2 umiejscowiona jest Pijalnia Wód Solankowych. Podawana tu woda, której źródło znajduje się 800 m pod ziemią, ma właściwości lecznicze. Wykorzystuje się ją w wielu celach np. do zabiegów inhalacyjnych w Parku Południowym. Oprócz degustacji zdrowodajnego napoju koniecznie zajrzyj na III piętro budynku. Z filiżanką kawy lub kubeczkiem wody w ręku zobaczysz przed sobą wspaniałą panoramę Dolnego Sopotu.

© grandguesthouse.pl - Tanie pokoje gościnne Gdańsk Centrum