Tanie pokoje gościnne
Gdańsk Centrum

GDYNIA

Kamienna Góra, Park w Kolibkach czy też Torpedowania w Babich Dołach – to tylko niektóre z wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc, które oferuje jedno z nadmorskich miast w Polsce. Jakie to miasto? Jako podpowiedź należy do powyższego opisu dodać, że to miasto portowe, powstałe po II wojnie światowej, obecnie wchodzące w skład aglomeracji trójmiejskiej. Większość osób zapewne zna już odpowiedź na wyżej postawione pytanie – to oczywiście Gdynia – miasto dostarczające masę atrakcji w ramach wakacyjnego wypoczynku

Atrakcje Orłowa

Dla wczasowiczów preferujących relaks na plaży Gdynia oferuje piękne, piaszczyste plaże. Do jednej z najpopularniejszych należy plaża w Orłowie. Jest to szeroka plaża, strzeżona na odcinku około 100 m. Niewątpliwą atrakcją dla miłośników ryb jest możliwość zakupu świeżej lub wędzonej rybki, prosto od rybaka, na plaży przy molo.

Molo w Orłowie to kolejny obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Gdyni. Molo ma długość 180 m i powstało w 1934, odnowione zostało w 2020 roku. Na jego końcu znajduje się Promenada Królowej Marysieńki, którą kierując się na północ dociera się do Dworku Żeromskiego oraz zabytkowego Domu Kuracyjnego.

Ostatnią, unikatową atrakcją, bezpośrednio związaną z morzem w Gdyni jest klif Orłowski. Można go podziwiać z plaży lub mola w Orłowie. Natomiast dla fanów aktywnego wypoczynku nad polskim morzem rekomendowany jest spacer lub podjazd rowerem na klif. Będzie to wysiłek niegodny pożałowania, gdyż rozciąga się stamtąd niesamowity widok.

Miejski wypoczynek

Do innych, wartych uwagi miejsc można zaliczyć te wymienione już na wstępie. Na początek coś dla wielbicieli krajobrazów - punkt widokowy na Kamiennej Górze, na który można wjechać kolejką, a panorama Gdyni, która można stamtąd ujrzeć zapiera dech w piersiach. Park Kolibki to zespół pałacowo-parkowy położony na granicy Gdyni i Sopotu, można w nim podziwiać zabytki takie jak stara wozownia czy też charakterystyczny szlachecki dworek. Znajduje się tu także Grota Marysieńki, w której zgodnie z legendą wypoczywała żona cenionego polskiego króla Jana III Sobieskiego. Obecnie w parku odbywają się koncerty muzyczne i inne ciekawe wydarzenia miejskie, a dla osób ceniących aktywność fizyczna jest tu adventure park, oferujący mnóstwo różnorodnych sportów ekstremalnych i nie tylko.

Dla wczasowiczów lubiących piesze wędrówki interesujący może okazać się spacer wzdłuż plaży, podczas którego można podziwiać gdyńską Torpedownię powstałą w czasie II wojny światowej. Bliskość Sopotu również ma niemałe znaczenie (noclegi w Sopocie w szczycie sezonu są wyprzedane), można więc odwiedzić to miasto przy tzw. okazji...

W przypadku niepogody turyści nie mają możliwości nudzić się w Gdyni. Szczególnie w przypadku wakacji z dziećmi warto odwiedzić Oceanarium. To ogród zoologiczny zamknięty w jednym budynku, którego „mieszkańcami” są zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym. W Akwarium Gdyńskim podziwiać można 4 główne wystawy, związane z rafami koralowymi, oceanami, tropikami Amazonii oraz Morzem Bałtyckim.

Inną doskonała atrakcją, zarówno dla dzieci i dorosłych, jest Centrum Nauki Eksperyment, gdzie przy pomocy interaktywnych wystaw możliwe jest poznawanie i odkrywanie świata wokół nas.

Gdynia to miasto portowe, nowoczesne i idące z duchem czasu, a zarazem świetnie nadające się do wakacyjnego wypoczynku. To miejsce, gdzie każdy, bez względu na zainteresowania i hobby, znajdzie coś dla siebie.

© grandguesthouse.pl - Tanie pokoje gościnne Gdańsk Centrum